17 Şubat 2015 Salı

Karanlıkta Buldum Seni - A. Meredith Walters || KCBT || Alıntılar

Yeni bir turda yeni bir postla karşımızdayım. Bu kez incelediğimiz kitap Karanlıkta Buldum Seni ^_^ Yorumumu paylaşmak için sabırsızlansam da bugün alıntılar postunu okuyacaksınız. :) Çok uzatmadan hemen alıntılara geçmek istiyorum. 


"Belki bizim sevgimiz, yardım etmekten çok daha fazlasını yapar, onu iyileştirirdi. Onu düzeltirdi. Onu ve her şeyi." 

"Senin olduğun bir odada Maggie, tek gördüğüm sensin. Sen her şeyi güzelleştiriyorsun, her şey senin sayende daha net oluyor. Kafamdaki deli sesleri susturuyorsun sen. Seninleyken düşünebiliyorum, hatta nefes alabiliyorum. Senin bana yaşattığın hisler, şimdiye dek yaşadığım en inanılmaz, en korkunç hisler." 

"Hayatıma giren bu güzel, bu muhteşem kız her şeyi değiştirdi. Sonunda dünyamın nasıl bir yer olacağını gördüm. Normal ve mutlu olmak nasılmış, gördüm. Bana hiç sahip olamayacağımı sandığım şeyleri verdin! Sensiz bir hayat düşünmek beni korkutuyor. Senin gülümsemeni görmeden, sesini duymadan yaşamak kabus gibi geliyor." 

"O an tek görebildiğim şey sensiz yaşayacağım bir hayattı ve bu hayat karanlık, korkunç bir hayattı, Maggie."

"Senin yanında olmaya ihtiyacım var! Şu anlamsız, berbat hayatımda bir anlam ifade eden tek şey bu..."

Ama yine, kendimi bir yalana inandırmaya çalıştığımın farkındaydım. 

"Güçlü bir akıntı beni dibe doğru çekiyordu. Güzel bir karanlığın derinliklerine doğru çekiliyordum. Ve kendimi o karanlığın içinde kaybetmekten memnundum."


"Seninim ben, Clay," dedim yumuşak bir sesle; Clay benim yanaklarımı, boynumu, saçımı öpüp dururken. "Benimsin," diye mırıldandı dudaklarını tekrar dudaklarıma bastırmadan önce." 

"Sanki tutunmaya çalıştığım buz kütlesi parmaklarımın arasında eriyip gidiyordu. Her şey iyiyken hissettiğim mutluluğu sonsuza kadar tutamıyordum elimde. Çünkü kötü şeyler güzel olan her şeyi bozmak için pusuda bekliyordu."

"Ben, bütün gece sana sarılmak, uyurken seni hissetmek istiyorum. Ben, mükemmel olmamızı istiyorum. Birbirini bizim kadar seven başka kimse olmuş muydu ki?" 

"Seni seviyorum," dedim nefes nefese. İlk söylediğimden beri, ona "seni seviyorum" demeden duramadığımı fark ettim. Her gün her dakika benim için ne kadar önemli olduğunu bilmesini istiyordum."

"Sen, her şeyimsin zaten. Bütün dünyamsım."

"Sen benl her gün kurtarıyorsun. Sen, beni mutlu eden tek şeysin. Ihtiyacım olan tek şey sensin."

Seni bırakamam. Ne şimdi, ne de başka bir zaman. SANA MUHTACIM BEN. 

"Eski halimi sevmiyordum artık. O kız geçmişte kalmıştı. Clay ise, bütün kusurlarına rağmen, benim geleceğimdi."

"Bence hayat, 'belki'lere takılıp kalmak için fazla kısa." 

"Seninleyken kendimi kontrol edemiyormuşum gibi hissediyorum. Sanki çırılçıplakmışım, ilk defa birisi içimi olduğu gibi görüyormuş gibi geliyor."

"Biz birbirimize aittir. Hayatlarımız açıklanmayacak bir şekilde iç içeydi ve aramızdaki bağ inkar edilemeyecek kadar yoğundu. Ona elimden gelen her şeyi vermek istiyordum. Sevildiğini, ona değer verdiğimi bilsin ve kendini iyi hissetsin istiyordum." 

En kusursuz anılar, unutması en çok acı verenlerdir. 

"Tenim tenine değince gözlerini tekrar kapattı. Iyi olması için gereken tek şey benmişim gibi. Keşke öyle olsaydı." 

Sen beni yavaş yavaş öldürüyorsun!

"Hissediyor musun? Senin o kalp. Sonsuza kadar senin olacak!"

"Bazen, aşk her şeyi kurtarmaya yetmez ve yapabileceğin en iyi şey bırakıp gitmek olur. Ne kadar canını yaksa da..."

Seni öyle çok seviyorum ki, bazen canımı yakıyor bu aşk. 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder