9 Nisan 2015 Perşembe

Kitap Yorumu: Sevginin Büyüsü || Beth Hoffman


Kitabın Adı:
Sevginin Büyüsü
Sayfa Sayısı: 400
Yayınevi: İndigo Kitap
Fiyatı: 19 TL
GR Puanı: 3.90/5
Puanım: 4/5

Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir.

Bazen hayat kötüye gider, her şey içinden çıkılmaz bir hal alır. Yapılacak bir şey yokmuş gibi görünür, sanki çıkmaz bir sokaktasınızdır.İnancınızı yitirdiğiniz, bitti dediğiniz, dua etmekten bile vazgeçtiğiniz anda, hayat size inanmanız, umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar. Sevginin Büyüsü her şeye rağmen hayata tutunmanın hikâyesi…

"Acıların, insanları gerçek dostluklara ve sevgiye sürükleyişinin büyüleyici hikâyesine tanıklık edeceğiniz, sımsıcak bir roman..."
-Kristin Hannah-

"Sevginin Büyüsü okuyucularına paha biçilmez bir değeri hatırlatıyor: Her şey içinden çıkılmaz göründüğünde bile, birkaç iyi arkadaş hayatınızı bunun tam tersine çevirebilir."
- People-

"Sevginin Büyüsü'nü okurken kalbim CeeCee adına defalarca kırılırken bile, kendimi gülmekten alamadığım zamanlar oldu. CeeCee'nin kaybettiklerini unutamayacaksınız, ama onun cesaretini ve iç dünyasının derinliğini de aklınızdan çıkaramayacaksınız."
- Luanne Rice-

"İnsanın içine işleyen dokunaklı bir roman. Güney'in yaz akşamlarındaki manolya kokuları gibi cazip, kendini sevdiren ve tatlı tadındaki bu kitabı okumak gerçek bir keyif."
- Mary Kay Andrews-

                                  ~•~•~

Aramıza artık yepyeni bir yayınevi katıldı :) Öncelikle hoşgeldin İndigo. Bu güzel kapak, bu kaliteli baskı ve bu hatasız çeviriyle geldiğin için çok mutluyum. Her ne kadar kitabın orijinal kapağının benim için yeri ayrı olsa da bizim kapağımız da gayet güzel :) 


Kitap ufak yaşta annesinin hastalığıyla uğraşmaya başlayan sonrasında annesini kaybedip teyzesi ile yaşamaya başlayan CeeCee'nin hikayesini anlatıyor. Hayatın karanlık ve üzücü tarafıyla biraz erken tanışıyor ama bana kalırsa bu önündeki aydınlık dünyaya ilk güzel adımı oluyor. 

"Çöplükte yaşamaktan kurtulan bir kız olabilirsin, ama içinde yaşayan çöpten kurtulamazsın."

Kitap her ne kadar ufak bir kızın hayata tutunma çabasını anlatıyor olsa da aslında çok daha geniş bir içeriğe sahip. Restore edilmesi için uğraşılan eski evler, gelgitli komşuluk ilişkileri, siyah-beyaz ırkçılığı, aldatılmak, güvenmek, özgürlük, güzel bahçeler..."Annem kurduğum her hayal için bir damla su döksek masmavi büyük bir gölün ortasında yüzen bir evde yaşamak zorunda kalırız derdi."

"Korkularına yenilmek gözlerini kör eder, elini kolunu bağlar. Sonunda bir bakmışsın, hayatının sonuna kadar hapis hayatı yaşamışsın. Korkuların seni dışarıdan özgür görünen bir mahkuma çevirmiş."


Kitap gerçekten bana okurken hem zevk verdi hem de hayatımda uygulayabileceğim şeyler kattı. Bazı insanların zihniyetinde okudun da ne oldu anlayışı vardır ya bu kitabı okuduğunuzda gerçekten içinizde bir şeyler oluyor. Kimi zaman acıyorsunuz CeeCee'ye kimi zaman ise hayran kalıyorsunuz. 


Bu güzel kitabı bizlerle buluşturduğu in İndigo Kitap'a teşekkürler...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder