31 Ocak 2013 Perşembe

The Perks of Being A Wallflower

The Perks Of Being A Wallflower


 Madem yeni kitap tanıtımı yaptık bir de Feniks Kitap'tan hazırlanan bir kitabı tanıtayım dedim. Tanıtımda kapağın farklı versiyonlarına da yer verdim ama sanırım bizdeki kapak hepsinden farklı olacak :)İşte Kısa Bir Tanıtım


Hayatın sınırlarında durmak… Eşi bulunmaz bir perspektif sunuyor, ama dans pistinden neye benzediğini görmenin de vakti gelecek.
Stephen Chbosky’nin unutulmaz ilk romanı basıldığı tarihten itibaren alkışlarla karşılandı, tartışma ortamları yarattı, bir milyondan fazla baskısıyla kült bir fenomene dönüştü ve şimdi de bir sinema filmine ilham kaynağı oldu.

“The Catcher In The Rye (Çavdar Tarlasında Çocuklar) ve A Seperate Piace geleneğinden gelen bir büyüme romanı… [Chbosky’nin] hayat, aşk ve dostluk hakkındaki keskin yorumlamaları sıklıkla ilham verici ve çok güzel ifade edilmiş.”
USA TODAY

“Bir gençten bir diğerine kırılgan bir konu olarak aktarıldı… Kitabın hedef kitlesi onu basıldığı günden beri yasal ve elinizden düşmeyecek bir roman diye tanımladı.”
The New York Times

The Perks of Being a Wallflower, lisenin meçhul arazisinde yapılan tuhaf bir yolculuk. İlk randevuların, aile dramlarının, yeni arkadaşların, seks, uyuşturucu ve rocky horror picture show’un dünyası. Büyümek diye adlandırılan kesif ve vahşi dünyanın lunapark treninde.

“Basılır basılmaz sansasyon yaratıp kült statüsüne erişen ve pek çok okulun okuma listelerine giren bir kitap.”

“Charlie (aslında hepimizin o üretim bandından çıkması gerektiği gibi) öylesine iyi ve saf bir insan ki sıradan, yetişkin bir yazarın kaleminden çıkmış olmasına şaşırıyorsunuz. (…) Kitap boyunca tekrar tekrar hepimizin okumaktan ve tanık olmaktan hoşlandığı saf bilgeliği sunuyor. Ve Stephen Chbosky bizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Ergenliğin kirli bir dünya olduğu kültürümüzde umarım bu çocuğun başına hiçbir şey gelmez.”
Los Angeles Times

“Dokunabileceğiniz bir gerçeklikte… Charlie gözlemci pencere önü çiçekliğinden kendince bir eylem adamlığına geçiyor. Hayatı üzerine yazdığı bu rapor genç okurları yıllarca etkileyecek.”
School Library Journal

“İlgi çekici… Charlie espri anlayışı ve üstü örtülü mesele ve musibetleri ele alışıyla hem genç hem yetişkin okurları tatmin edecek, sempatik bir çocuk.”
Booklist

“Tıpkı Holdan [Caufield] gibi Charlie de samimiyet sızdırıyor.”
Kirkus Reviews


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder