3 Mart 2013 Pazar

Işığı Ararken - Elizabeth Haynes

Işığı Ararken
Elizabeth Haynes

Kitap Tanıtımı 



Catherine uzun zamandır yalnızdır ve bekârlığın tadını çıkarırken onu görür görmez büyük bir balık yakaladığını anlar. Lee göz kamaştırıcı, karizmatik, içinden geldiği gibi davranan, adeta gerçek olamayacak kadar çekici biridir. Anlaşılan arkadaşları da aynı fikirdedir, zira her biri sırayla onun büyüsüne kapılır. 
Fakat Leenin dengesiz ve zaman zaman hükmeden tavırları Catherinei giderek yalnızlığa sürükler. İnsanlara güvenini kaybetmiş, kendini dış dünyaya kapatıp karanlığa gömülmüştür ve en ince ayrıntısına kadar düşündüğü bir kaçış planı yapar.
Dört yıl sonra, hayatını cehenneme çeviren korkuları yenmeye çalışırken cesaretini yeniden kazanıp tehlikenin geçtiğine, kurtulduğuna inanmaya başlar.
Ta ki her şeyi değiştirecek o telefon gelene kadar. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.


"Elinizden bırakamayacağınız sürükleyici bir kitap." 
The Guardian


"Çarpıcı, merak uyandırıcı... okuru tamamen tutsak ediyor. Sarsıcı bir başlangıç." 
S.J. Watson


"Saplantılı bir gerilime teslim olacaksınız." 
Karin Slaughter


"İnsanın içini ürperten bir psikolojik gerilim."
Publishers Weekly


Kitap Yorumum 


Bir kitap bu kadar güzel olabilir mi geldiği gibi okudum hiç bekletmedim iyiki de okudum. Kapağından başlamak istiyorum ön ve arkasını çok beğendim ama bu kitabın yanı da harika :)


Publishers Weekly bu kitaba gerilim demiş ama kitabı okurken hiç gerilmedim ama buna rağmen okuduğum her sayfada bir sonraki sayfayı merak ettim gerilimden çok biraz macera heyecan ve psikolojik bir kitaptı tamamen gerilim değil demiyorum ama gerilim de değildi.


Kitapta yazar bir geçmişten bir gelecekten bahsediyor ki kitap burada da daha da akışkan oluyor geçmişi okurken şimdi şimdiyi okurken ise geçmiş aklınızda kalıyor burası iki sayfa burası üç sayfa derken kiyap elinizde bitiveriyor ve bittiğinde kesinlikle wooow diye bağırıyorsunuz.


Okulda okurken derste garip tepkiler verdim ooo vaaaay ohaa gibi ve herkes merak etti kitabı maceralı bir kitap olmasına rağmen yazar içine çoğu duyguyu da katmış aşk nefret umut ve özellikle korku bu kitapta var :)
Ana karakter Cathy sürekli kapıyı kontrol ediyor bende sürekli kontrol ederim ama bu kitabı okuduktan sonra o kadar sık bakmamaya başladım okuyanlar bilir :)


Eğer bu kitabı okumadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Bu kitabın filmi olur diye düşünüyordum ki çekimlerinin bile başladığını öğrendim :) 


Kitap Puanım

Ne denir ki filmi bile çekiliyor :) 10/10 


Bu arada işte size yan ve arka kapağıyla beraber Işığı Ararken :)





Hiç yorum yok :

Yorum Gönder