5 Aralık 2013 Perşembe

Çürük Ve Harabe - Jonathan Maberry || Kitap Canavarlarının 5.Blog Turu || Yorum + Çekiliş

Bu tur çok ilginç bi tur oldu. Bu postu size iki büklüm olmuş öyle yazıyorum çünkü fena hastayım :/ Yine de  kitabın mükemmelliğine bir şey demiyorum :D Konusuna bir bakalım mı? :)

Yalnızca iki seçeneğiniz var 
Çalışmak ya da ölene hatta öldürülene kadar aç kalmak. 
Zombiler tarafından işgal edilen çorak bir ülke. Kendi yasalarıyla çevrelenmiş küçük bir kasaba. Burada 15 yaşına giren herkes çalışmak zorunda. Çitlerin içinde veya dışında çalışmayanın sonu açlıktır.
Benny artık 15 yaşındadır. Çalışmak için birçok iş dener ancak bir türlü başarılı olamaz. Abisi Tomun sürdürdüğü aile mesleği ise ona göre değildir. Fakat çaresiz kalan Benny bu işi kabul eder. O bir zombi avcısıdır artık. Ancak istemeyerek üstlendiği bu görev ona bambaşka bir şey öğretir İnsan olmanın ne demek olduğunu...
Jonathan Maberrynin zombi cehenneminde kendi yolunu bulmaya çalışan bir gencin olgunlaşma evresini ustalıkla kaleme aldığı eseri Çürük ve Harabeyi soluksuz okuyacaksınız.


Kitap elime ulaştığında hayran kaldım kitaba. Kapak kalitesi, iç sayfalarının düzeni, yazı puntosu vb. her şey mükemmeldi. Eh bu kadar güzel bir kitabın içi de iyiydi tabiki :)

Her şey zombilerin Çürük ve Harabe'yi işgal ettikleri İlk Gece'de başlıyor. Artık insanlar korku içinde çünkü zombilerle aralarıda sadece bir tel örgü var.

Çürük ve Harabe'de 15 yaşına gelen herkes bir iş bulmak zorunda ve kahramanımız aynı zamanda seriye adını veren Benny Imura artık 15 yaşında. Abisi bir zombi avcısı olan ve Charlie ve Çekiç adında iki zombi avcısına hayran olan Benny'nin mesleği bakalım ne olacaktır. Ya da acaba hiç meslek sahibi olamayacakmıdır. Eğer bir mesleği olmazsa kendi de yok olacaktır. Peki Benny'yi bekleyen tehlikeler neledir?

Normalde zombi kitapalrını pek sevmem ama bu kitap çok farklıydı. Okunması gereken bir kitap ve ikinci kitap Toz ve Duman'ı sabırsızlıkla bekliyorum.

Şimdi size bir kaç alıntı ile başbaşa bırakayım da kitabın mükemmelliğini sizde görün :)

'' Burası Çürük ve Harabe, Benny. Burada kural yok. İlk Gece'den beri yok. Burada zombi öldürmek insanların yaptığı sıradan bir şey.''
"Hayır , heykel değil...Mezar taşları gibiydiler. Nerede  öldüklerini ve ebediyete kadar nerede kalacaklarını göstermek için kendi vücutlarını kullanıyor gibiydiler. Bir tabuta gömülmemiş, onun yerine hareket eden, avlanan ve saldıran, bozulmuş birer vücuda hapsolmuşlardı."


'' Söyleyebileceğin hiçbir şey gerçeği değiştirmeyecek.''
'' Hayır.Gerçekler elbette değişmez. Değişen şey , gerçek hakkında ne bildiğimiz veya neye inanmak istediğimizdir.''

"Çünkü o adalarda eninde sonunda insandan başka bir şey olmayacak. Bir terslik bile olsa, mesela gece biri kendini kilitlemeyi unutup zombiye dönüşse bilebaşka bir İlk Gece yaşanmayacak.


"Dehşet dolu saniyeler boyunca, olduğu yere bu farkındalıkla öıhlamıştı adeta. Yaratığın gözleri onunkilerle buluştu. bir an için Sacchetto'nun gözlerinde de ufacık da olsa onu tanımış olduğunu gösteren bir ifade gördüğüne ve o ufacık şeyin, şimdi dönüşmüş olduğu şeyden duyduğu panik durumuyla ona baktığına yemin edebilirdi."

                                     Puanlamaya geçecek olursak bu kitap için puanım...
                                      9/10
                                               O kadar kusur kadı kızında da olur ;)Parodi Yayınları'na bizi bu kitapla buluşturduğu için ve turumuzua sponsor olduğu için sonsuz teşekkürler. Kitapları bir harika iyi bir yayınevi olacağı her halinden belli :)


a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder