16 Şubat 2013 Cumartesi

Gülümse Anılara - Camille Noe Pagân


Gülümse Anılara - Camille Noe Pagân




Kitap Tanıtımı


Hayatta en çok kime güvenirsiniz? Ailenize... En yakın arkadaşınıza... Sevgilinize...
Başarılı editör Marissa Rogers, liseden beri en yakın arkadaşı olan balerin Julia Farrarın adeta gölgesi haline gelmiştir. Julia arkadaşlıkları adına ne istiyorsa, Marrissa da hiç sorgulamadan onu yapar çünkü kendi ailesinden görmediği ilgi ve şefkati arkadaşından görmektedir. Özlemini duyduğu bu hislerin kaybolma düşüncesi ise çekilmezdir.
Ancak Julia, talihsiz bir trafik kazası sonucu beyin travması geçirip kısmi hafıza kaybına uğrayınca, iki arkadaşın üstlendiği roller değişir. Marissa, karşısındaki bu yeni Juliaya alışmakta güçlük çekmektedir. En yakın arkadaşının, hafızasını geri kazanmak için Marissanın unutmayı tercih ettiği olayları öğrenmek istemesiyle, Marissa geçmişe farklı bir gözle bakacaktır.
Fakat bu durum, onun hem kendini yeniden keşfetmesini sağlayacak hem de içinde yeni bir şüphenin oluşmasına neden olacaktır. Julia Farrar gerçekten onun en yakın arkadaşı mıdır?Affetmeyi ve unutmayı esas alan Gülümse Anılara, öyküsüyle içinizi ısıtacak, verdiği mesajlarla arkadaşlık, dostluk, özgüven gibi değerleri yeniden düşünmenizi sağlayacak bir roman...

"Gülümse Anılara, bizi içine alacak ilginç konusuyla dostluk hikâyelerini seven okuyucuların ilgisini çekecek bir roman."Library Journal


Sayfa Sayısı: 360
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadya Yayınları


Kitap Yorumum

Kitabı okuduğumda neden kitaplığımda bu kadar uzun süre durdu dedim. Öncelikle kapağı elime aldığımda çok güzel bir dokusu olduğunu fark ettim bir kitapçıya giderseniz mutlaka kapağına dokunun derim. Sadece dokusu değil aynı zamanda kapağın tasarımı da harika Arkadya Yayınları'nın kitapların ilk sayfasına koyduğu kuşe kağıt bu kitapta da var ve tahmin edebileceğiniz gibi pembe :)

Gelelim konusuna ;) Liseden beri birlikte olan iki birbirine dost kişi var. Bir gün biri diğerini beklerken bir bakıyor ki arkadaşına araba çarpıyor işte burada olaylar başlıyor. Julia kendisini ne kadar iyi hissetse de geçirdiği beyin sarsıntısı sonucu kısmı hafıza kaybı yaşıyor. Bu kaza sonucu bilinç altı ortaya çıkan Julia artık her şeyi düşünmeden söylemekten çekinmiyor. Bir zaman sonra ailesi geliyor ve Julia'yı da kendisiyle beraber götürüyor.

Bu arada işlerinde başarılı olan Marissa bir gün izin alıp arkadaşını ziyarete gidiyor. Birlikte bir yere çıkmak istediğinde ise Julia onu kendisi ayırdığı eski sevgilisine götürüyor. Julia nişanlı olsa da eski sevgilisini görünce ona karşı olan hisleri tekrar açığa çıkıyor.

İşinden fırsat bulan Marissa Liderlik Koşusu için koç oluyor. Oysa ki Marissa koşmaktan nefret eder. Yine de buradaki kızlarla aralarında bir bağ oluşur ve bir paylaşım ve karşılıklı bir şeyler öğrenme grubu haline gelir bu grup. Ama bu işte Marissa'yı bekleyen sürprizler var.


Peki Julia düzelecek mi? Marissa'yı Liderlik Koşusu'nda bekleyen sürprizler neler? Marissa nişanlısını mı seçecek yoksa içinde hala hisleri canlı olan eski sevgilisini mi? Julia hastalığı dolayısıyla en yakın arkadaşına neler yapacak hepsi bu kitapta :)


Kitap Puanım Her kitapta yaptığım gibi bu kitapta da puanlama yapacağım ve bu güzel bir puanlama olacak :) Çünkü puanım 10/10 :)

Aile bağları, dostluk, aşk, pişmanlık, özgüven yazar bütün duyguları çok güzel bir şekilde harmanlamış ve ortaya harika bir roman çıkarmış kesinlikle harika. Arkadya Yayınları'na bizi böyle bir kitapla buluşturdukları için teşekkür ediyorum özellikle kapak için çünkü harika. İşte size kapağın tam hali...






Hiç yorum yok :

Yorum Gönder